YAŞAM KOÇU KİMDİR

Yaşam koçları yaşamınızı sadeleştirmenizi, gereksiz yüklerinizden kurtulmanızı ve stressiz bir yaşama merhaba diyebilmenizi sağlar. Peki, yaşam koçu kimdir? Faydaları Nelerdir ?

YAŞAM KOÇU KİMDİR

Yaşam Koçu Kimdir

Yaşam koçu kimdir sorusunu cevapmalamadan önce kimler yaşam koçuna gelir sorusuna cevap bulalım isterim. Herhangi bir ayrım gözetmeksizin, hangi mevki ve makamda olursa olsun, kendindeki farkındalığı yaşamak ve sağlıklı yaşam sürmeyi hedefleyen ruh sağlığı yerinde olan herkes yaşam koçluğu desteği alabilir.

Ve kişi bu çalışmalarda yapacağı bütün süreçleri kendisi kabullenmeli ve atılacak eylem adımlarını kendisi belirlemelidir. Burada koça düşen görev etik ve uygulanabilirliği test etmesidir.

 

Yaşam Koçu Ne Yapar?

 

Birey kendi hayatında yaşadığı olumsuz durumları düzeltmek, planladığı değişimi gerçekleştirmek (mesela kilo vermek gibi) için koçluk desteğine ihtiyaç duyar. Bireyler hayatları ile ilgili yeni kararları alırken de yaşam koçlarının kapısını çalarlar.

Tüm bu süreçlerde bireyler, çevresinin onu yargılamasından sıkıldığı için kendisine enerji veren, değişimini destekleyici ve ilham verici bir yaşam koçu arar. Kendi içinde profesyonellik, saygı, sevgi ve hoşgörünün olduğu uzunca bir yolculuğa çıkmayı tercih eder.

 

Bir Yaşam Koçunun Gözünden...

Yaşam koçu kimdir sorusuna bir Yaşam Koçu Gülden İNANLI'nın Bakış Açısı ile bakarsak eğer şöyle diyebiliriz. Yaşamınızı sadeleştirmek, gereksiz yüklerimizden kurtulmak ve stressiz bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

O çok istediğiniz farkındalıklı, başarılı, huzurlu ve mutlu bir yaşama daha rahat ulaşabilirsiniz. Olumlu düşüncenin harika gücünden yararlanmanızı sağlar. Kendini kanıtlamış bir çok bilgiyi, rahatça yaşamınızda uygulayabileceğiniz pratik teknikleri ve ilkeler sunar.

Bu sayede sadece ne yapmanız gerektiğini keşfetmekle kalmayıp, daha önemlisi tüm bu farkındalıkları yaşamınıza adapte ederek, her öğrendiğiniz teoriyi, pratikte problem diye karşımıza çıkan durumlarda nasıl uygulayabileceğimizi de net olarak görmemize liderlik eder.